• bilgi@sbckongresi.org

Değerli Meslektaşlarımız;

Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği (PUADER) olarak yeni bir heyecanla kısa süre içinde uluslararası ve ulusal düzeyde önemli etkinliklere imza attık. İlk 2 yılımız bilimsel toplantılar açısından derneğimiz adına oldukça verimli geçti. Azerbaycan’da Bakü ve Nahcivan, Kıbrıs, Afyon, Bursa, Tekirdağ, Giresun, Diyarbakır, Batman ve İzmir’de düzenlediğimiz yoğun katılımın gözlendiği pediatri sempozyumları, bölgesel ve akşam toplantılarının ardından Uluslararası Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi ve 1. PUADER Pediatri Zirvesini yine İzmir’de 900’ü aşan bir katılımla gerçekleştirdik.

2024 yılında da etkinliği ve verimliliği yüksek ve farklı etkinliklerde sizlerle bir arada olmayı planlıyoruz. Bu bağlamda PUADER olarak Anadolu Şehir Kongreleri serisini başlatıyoruz. Tüm Türkiye’den çocuk sağlığı gönüllülerini keşfedilmeyi bekleyen Anadolu illerimizde ağırlayacağız. 4. Uluslararası Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi ve 2. PUADER Pediatri Zirvesi’ni ilk olarak bu yıl tarihi Hitit Uygarlığına kadar dayanan, Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesine ev sahipliği yapan, doğal güzellikleriyle herkesi kendisine hayran bırakan güller ve göller şehri Isparta’da düzenleyeceğiz. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalının desteği ile katılım olarak yüksek, bilimsel olarak üst düzey ve sosyal program olarak oldukça zengin bir kongre sizleri bekliyor.

Son yıllarda uzmanlık sınavlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümlerine olan ilginin azaldığı artık saklanamaz bir gerçek. Bu durumun nedenlerinin bilimsel zeminde tartışılması gerektiğine inanıyoruz. Son yıllarda ülkemizde hekim sayısında artışa paralel olarak çocuk hekimi sayısı da giderek artmasına rağmen Anadolu’da çalışan hekim sayısında önemli artışlar var. Peki Anadolu’da hekim olmanın sıkıntıları var mı, çocuk sağlığı gönüllüleri hangi zorluklarla karşılaşıyor. Tüm bu nedenlerden dolayı bu yıl ki kongremizde 2. PUADER Pediatri Zirvesinin temasını “Çocuk Sağlığının Geleceği ve Anadolu’da Çocuk Hekimi Olmak” olarak belirledik.

Günlük pratiğinizde çok işinize yarayacak, çocuk sağlığının en önemli konularıyla ilgili son gelişmelerin katılımcılara aktarılacağı ve tartışılacağı “Kurslar, ulusal ve uluslararası düzeyde konusunda yetkin konuşmacıların yer aldığı paneller, konferanslar, sözel ve poster bildiriler” in yer alacağı her açıdan farklı bir pediatri kongresi olacak “Uluslararası Katılımlı Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi ve 2. PUADER Pediatri Zirvesi”nde sizlerle birlikte olmaktan ve sizleri zengin bir sosyal programla yakından tanıma fırsatı bulacağınız Anadolu’nun Güller ve göller şehri Isparta’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.

Puader Yönetim Kurulu ve Kongre Düzenleme Kurulu

Kongrenin Başlamasına Kalan Süre

GÜN

SAAT

DAKİKA

36

SANİYE

Ajanda

Kongreye Ait Önemli Tarihler

2 Ağustos 2024
Özet Gönderimi Sonu
12-15 Eylül 2024
Kongre Tarihleri


Kongre İle İlgili Genel Bilgilendirmeler

Kongre nu yıl Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde Isparta'da yapılacaktır.

Kongrenin bu seneki teması "Çocuk Sağlığının Geleceği" ve "Anadoluda Çocuk Hekimi Olmak" olacaktır.

Kongreye katılım için kayıt zorunludur.

footer-shape
Karşılama Resmi